Ile kosztuje wymiana podłogi?

Wymiana podłogi to zwykle duża inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. Z drugiej strony nowa podłoga może posłużyć przez kilkanaście, a nawet i dużo więcej lat. Od czego jednak zależą koszty wymiany podłogi?

Ile kosztują materiały?

Największy koszt przy wymianie podłogi związany jest zwykle z zakupem materiału, czyli np. paneli lub płyt ceramicznych. Ceny w tym przypadku bywają naprawdę bardzo różne. Najtańsza zwykle jest wykładzina PVC, a najdroższa podłoga kamienna.

W tym przypadku nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną. Uwagę należy zwrócić również na właściwości danego materiału, takie jak np. odporność na ścieranie, wilgoć, czy też środki chemiczne. Oczywiście finalne koszty zależą od tego, jak dużą metrów kwadratowych liczy dana podłoga.

Ile kosztują prace wykonawcze?

Wymiana podłogi może wiązać się z różną ilością roboczogodzin. Zazwyczaj najwięcej pracy jest przy podłodze wykonanej z płytek ceramicznej. Szybciej, a więc i taniej można zamontować podłogę drewnianą.

Trzeba też pamiętać, że czas pochłania nie tylko montowanie nowej, ale także demontowanie starej podłogi. Fachowcy w zależności od własnych umiejętności i regionu kraju naliczają różne koszty za swoją pracę. Warto więc porównać cennik usług co najmniej kilku specjalistów przed finalnym zleceniem pracy. Oczywiście ceny można także negocjować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail