Jaki kolor podłogi wybrać?

Raz zamontowana podłoga może towarzyszyć domownikom przez dziesięciolecia. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jak ma ona wyglądać. Szczególnie duże znacznie ma tu dobranie właściwego koloru.

Kiedy sprawdzą się jasne, a kiedy ciemne barwy?

Projektanci zwykle zalecają postawienie na jasną kolorystykę w przypadku małych pomieszczeń. Jasne barwy powiększają optycznie powierzchnie. W dodatku rozjaśniają pomieszczenie. Z tego powodu jasne podłogi często są montowane w pomieszczeniach od strony północnej, do których dociera mała ilość promieni słonecznych. Taki pomysł sprawdzi się także w przypadku minimalistycznego lub skandynawskiego wystroju. W zasadzie jednak jasne barwy to rozwiązanie uniwersalne.

W większych pomieszczeniach można postawić na ciemniejsze kolory, które mogą sprawić, że dane pomieszczenie będzie przytulne. Nie warto jednak przesadzać, ponieważ całkowicie czarna podłoga może sprawiać wrażenie przytłaczającej. Wybierając ciemne odcienie, należy zwrócić dużą uwagę na odporność wybranego materiału. Na takiej podłodze każda rysa może się bowiem rzucać w oczy.

Jaki kolor wybrać?

Dobór konkretnej barwy podłogi powinien być podyktowany także preferencjami domowników oraz całym wyposażeniem danego pomieszczenia. Bardzo ważne jest to, by kolor podłogi współgrał ze ścianami oraz oknami. Zwykle zaleca się postawienie na kontrast. Przykładowo przy jasnych meblach podłoga powinna być ciemna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail