Jaką podłogę wybrać do salonu?

Urządzając mieszkanie, największą uwagę zwracamy zazwyczaj na meble, dodatki, pokrycie ścian i wystrój ogólny. Jest to nieco błędne postępowanie, meble i akcesoria zawsze możemy wymienić, a ściany przemalować bądź zakryć inną tapetą. Podłoga natomiast, zostanie z nami na bardzo długi czas, dlatego ważne jest, aby była trwała i funkcjonalna.

Wybór odpowiedniej podłogi

Aby wybrać podłogę, która będzie pasowała do naszego stylu życia i nie przysporzy nam więcej kłopotów niż korzyści, powinniśmy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • która podłoga do salonu podoba mi się najbardziej?
  • ile czasu mogę przeznaczyć na jej pielęgnację?
  • czy salon jest często używanym miejscem w moim domu?
  • czy podłoga będzie narażona na częste zabrudzenia bądź uszkodzenia?
  • czy chcę dodatkowo podłączyć podgrzewanie podłogowe?
  • zależy mi na wyglądzie, trwałości, czy niskiej cenie?
  • jaki mam budżet?

Jeśli już odpowiemy sobie na te pytania, będziemy wiedzieć czego dokładnie mamy szukać na rynku. Opcji jest naprawdę wiele, ale nie wszystkie sprawdzą się w każdym mieszkaniu.

Na przykład dla pary bez zwierząt i dzieci, idealnym wyborem może być podłoga drewniana, ale dla posiadaczy psów będzie już utrapieniem.

Zadbaj o wystrój

Wybór odpowiedniej podłogi to pierwszy krok w urządzaniu mieszkania. Później nadchodzi etap dekoracji i ostatnich wykończeń.

Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było bardziej przytulne, a podłoga ozdobiona, to możesz wykorzystać kolorowe kilimy dostępne w wielu wzorach.

Są to miękkie dywany, najczęściej w stylu orientalnym, które nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru.

Dywan pełni w mieszkaniu nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także może optycznie podzielić przestrzeń na kilka mniejszych. Położony w odpowiednim miejscu wyznaczy nam miejsce do pracy, miejsce do odpoczynku lub miejsce do zabawy dla dzieci.

Zanim kupisz podłogę…

… weź pod uwagę proporcje i wielkość swojego salonu.

Ciemna podłoga optycznie zmniejszy przestrzeń, a jasna ją powiększy. W drugim przypadku, pomieszczenie będzie także jaśniejsze.

Ciemnobrązowe lub czarne podłogi drewniane świetnie sprawdzą się we wnętrzach, które są przestronne i mają dużą powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail