Jak zadbać o płytki ceramiczne?

Łatwość pielęgnacji to jedna z największych zalet podłóg na bazie ceramiki. Wcale nie oznacza to jednak tego, że o płytki ceramiczne nie powinno się dbać.

W jaki sposób zadbać o czystość płytek ceramicznych?

Płytki są w pełni odporne na wilgoć i nie mają tendencji do gromadzenia brudu. Ich czyszczenie także jest bardzo proste. W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych trzeba jednak uważać, aby nie zarysować, ani nie doprowadzić do pęknięcia. Problem jest tym większy, że w razie uszkodzenia płytki, zwykle bardzo trudno jest znaleźć nową, która wkomponuje się w całość.

Uwagę należy też zwrócić na to, aby nie przesadzić z ilością środków chemicznych wykorzystywanych do czyszczenia płytek. Te najmocniejsze mogą bowiem doprowadzić np. do pojawienia się przebarwień, czy też wyblaknięcia. Wskazane jest więc sprawdzenie informacji na temat danego detergentu i próbne użycie go na małej powierzchni, zanim przejdzie się do czyszczenia całej podłogi. Dobrze jest także uzyskać informacje na temat właściwości technicznych płytek, jakie ma się zamontowane w domu, bądź mieszkaniu.

Płytki można także zaimpregnować. Takie rozwiązanie zwiększa ich wytrzymałość i przedłuża żywotność. Ponadto zaimpregnowane płytki dużo łatwiej utrzymać w czystości i będą one wyglądać o wiele korzystniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail