Jak powinno się dbać o podłogi kamienne?

Zamontowanie podłogi na bazie kamienia wiąże się ze sporym wydatkiem. O tego typu podłogę warto więc dbać szczególnie mocno, tak aby w dobrym stanie i korzystnym wyglądzie przetrwała nawet przez dziesiątki lat. W tym celu należy ją regularnie czyścić, a czasem też zaimpregnować

Jak dbać o podłogi z kamienia?

Granitowe podłogi są wyjątkowo odporne i to zarówno na wilgoć, jak i działanie detergentów. Utrzymanie ich w czystości zazwyczaj nie sprawia więc żadnych kłopotów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku podłóg marmurowych. Ten materiał jest bowiem dość delikatny, a zły wpływ ma na niego wiele substancji. Należy więc bardzo ostrożnie podchodzić do wyboru odpowiednich środków czyszczących.

Przynajmniej raz na kilka lat podłogi wykonane z kamienia trzeba zaimpregnować. W miejscach odwiedzanych przez tłumy ludzi, takich jak np. hotele impregnację powinno się wykonywać nawet częściej. Dzięki impregnacji podłoga staje się bardziej odporna i zyskuje wizualnie. Ponadto później łatwiej ją się czyści, ponieważ brud nie wnika wewnątrz, tylko zostaje na powierzchni.

Środek potrzebny do impregnacji można zaś kupić praktycznie w każdym większym markecie budowlanym. Koniecznie trzeba jednak dobrać rodzaj impregnatu to typu podłogi. Inny środek sprawdzi się w przypadku marmuru, a inny przy granicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail