Jak dbać o drewniane podłogi?

Podłoga z drewna może przez wiele lat pozostać w doskonałym stanie i cieszyć wspaniałym wyglądem. Warunkiem jest jednak to, że trzeba o nią zadbać. Jak więc powinno się pielęgnować podłogi z drewna?

Jak czyścić podłogi drewniane?

Zadbanie o drewniane podłogi wymaga systematycznej pracy między innymi dlatego, że są one bardzo podatne na ścieranie. Dlatego też należy je na bieżąco oczyszczać np. z piasku. Posłużyć może do tego szczotka lub też odkurzacz z odpowiednią końcówką zakończoną włoskami. Tę czynność powinno wykonywać się każdego dnia, o ile ma się na to czas.

Podłogę można myć środkami, które znaleźć można na półkach praktycznie każdego sklepu. Należy jednak wybierać takie, które nie zawierają tłuszczu, o ile podłoga jest lakierowana. Nigdy nie można do mycia drewnianej podłogi używać więc takich środków jak np. płyn do naczyń. Ponadto należy uważać z ilością wody używanej w trakcie mycia. Jej nadmierna ilość może mieć zły wpływ na stan podłogi.

Warto również pamiętać o umieszczeniu dużej wycieraczki tuż przed wejściem do domu, która zminimalizuje ilość wnoszonego piasku przez domowników i gości. Delikatność należy zaś zachować podczas przemeblowania. Przesunięcie każdej szafy lub krzesła może bowiem zarysować drewnianą podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail