Jak dbać o drewniane podłogi?

Podłoga z drewna może przez wiele lat pozostać w doskonałym stanie i cieszyć wspaniałym wyglądem. Warunkiem jest jednak to, że trzeba o nią zadbać. Jak więc powinno się pielęgnować podłogi z drewna?

Jak czyścić podłogi drewniane?

Zadbanie o drewniane podłogi wymaga systematycznej pracy między innymi dlatego, że są one bardzo podatne na ścieranie. Dlatego też należy je na bieżąco oczyszczać np. z piasku. Posłużyć może do tego szczotka lub też odkurzacz z odpowiednią końcówką zakończoną włoskami. Tę czynność powinno wykonywać się każdego dnia, o ile ma się na to czas.

Podłogę można myć środkami, które znaleźć można na półkach praktycznie każdego sklepu. Należy jednak wybierać takie, które nie zawierają tłuszczu, o ile podłoga jest lakierowana. Nigdy nie można do mycia drewnianej podłogi używać więc takich środków jak np. płyn do naczyń. Ponadto należy uważać z ilością wody używanej w trakcie mycia. Jej nadmierna ilość może mieć zły wpływ na stan podłogi.

Warto również pamiętać o umieszczeniu dużej wycieraczki tuż przed wejściem do domu, która zminimalizuje ilość wnoszonego piasku przez domowników i gości. Delikatność należy zaś zachować podczas przemeblowania. Przesunięcie każdej szafy lub krzesła może bowiem zarysować drewnianą podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail