Czy wykładzina PVC to dobry pomysł?

Wykładzina PVC, która mylnie zwana jest jako „PCV”, to względnie tani i prosty sposób na uzyskanie podłogi w zupełnie nowej odsłonie. Czy jednak taka wykładzina sprawdzi się w każdym przypadku?

Jak jest specyfika wykładziny PVC?

Ludzie decydują się na wykładziny PVC, ponieważ jest to ekonomicznie uzasadnione. Ceny materiałów tego typu są relatywnie niskie, a montażu może dokonać praktycznie każda osoba mająca minimalne zdolności manualne.

Uwagę przykuwa też uniwersalność i wodoodporność wykładziny PVC, dzięki której można jej użyć także w łazience oraz kuchni. Ponadto żadnych problemów nie powinno być ze znalezieniem wykładziny o wybranym kolorze i fakturze. Wybór jest tu większy niż nawet w przypadku paneli podłogowych.

Oczywiście jednak wykładzina PVC ma także pewne wady i ograniczenia. Podłoga pokryta PVC raczej nigdy wyglądem nie dorówna np. podłodze drewnianej. PVC nie należy także do wysoce wytrzymałych materiałów i jest podatna na uszkodzenia. Wielu uważa także, że trudno ją dokładnie wyczyścić, a inni, że łatwo się na niej poślizgnąć. Jeszcze jednym mankamentem wykładziny PVC jest jej podatność na odkształcanie.

Podsumowując, wykładzinę PVC można polecić, tym, którym zależy głównie na niskich kosztach. Jeśli jednak chce się mieć wytrzymałą i ładną podłogę, to należy zdecydować się na inne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail