Czy warto postawić na podłogę ceramiczną?

Płytki ceramiczne kojarzy się głównie z kuchnią oraz łazienką. W ostatnich latach coraz więcej ludzi decyduje się jednak na ich montaż także i w innych pomieszczeniach. Czy jednak takie rozwiązanie ma sens i jakie są wady i zalety podłogi ceramicznej?

Jakie plusy i minusy ma ceramiczna podłoga?

Do niedawna podłoga w wersji ceramicznej pojawiała się tam, gdzie trudno było zamontować podłogę z drewna. Ceramika świetnie się sprawdza w kuchni i łazienkach, ponieważ jest wysoce odporna na działanie wilgoci oraz wysokich temperatur.

Obecnie coraz częściej podłogi ceramiczne spotkać można jednak także i w innych pomieszczeniach np. salonach. Cechuje je bowiem praktyczność, a utrzymanie ich w porządku jest bardzo proste. W salonie z wyjściem na ogród lub w pokoju z dostępem do balkonu ceramiczne płytki mogą się więc okazać doskonałym wyborem.

W dodatku podłoga ceramiczna może być w pełni jednolita, czego nie zapewni np. podłoga drewniana. Warto też zauważyć, że ceramiczne podłoże dobrze sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ ceramika świetnie przewodzi ciepło. Testy wskazują zaś, że podłoga ceramiczna może posłużyć przez dziesięciolecia.

Należy mieć jednak świadomość, że podłoga ceramiczna wiąże się z pewnym ryzykiem. Czasem upadek nawet lekkiego przedmiotu może powodować pęknięcie. Wymiana pojedynczej płytki jest zaś pracochłonnym procesem. Często też trudno znaleźć nową płytkę o odpowiednim wzorze i kolorystyce. Inwestując w wysokiej jakości podłogę ceramiczną, należy też spodziewać się tego, że może to wiązać się ze sporymi kosztami. Niektórzy uważają też płytki ceramiczne za zbyt „zimne”, aby nadawały się one do montażu w salonie i sypialniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail